Kamera ve Güvenlik Sistemleri & Hırsız Alarm Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri elektronik güvenlik sektöründe ençok satılan güvenlik ürünlerinden biri konumundadır. Güvenlik kamera sistemi denince akla güvenlik amaçlı kullanılan kamera sistemleri gelmektedir. Bu sistemleri CCD veya Cmos Kameralar, DVR Kayıt cihazları, IP kameralar, NVR kayıt cihazları temelinde oluşan diğer ekipmanlardan meydana gelmektedir. Kamera güvenlik sistemlerine ilgi ülkemizde çok fazla durumdadır. Güvenlik sektöründe %40 tan fazla payı alan sistemler kamera güvenlik sistemleridir.

Nasıl Güvenlik Kamerası Almalı ?

Korunmaya ve takibe ihtiyaç olan heryerde güvenlik sistemleri kurmak bir zorunluluk haline geldi. Kaza, şiddet, hırsızlık, yangın gibi yaşanan talihsiz olaylardan sonra kamera sistemlerinin önemi daha çok göze çarpmakta. Ancak yaşananlar sadece kamera taktırmakla bu sorunun çözülemeyeceğini göstermiştir. Doğru seçim, nicelik ve kalite asıl öncelik olmalıdır.

Ne Tür Kamera Sistemine İhtiyacımız var ?

*Gereksinimleriniz doğru sistemi belirleminizde çıkış noktası olacaltır; dış mekan, iç mekan, gece,gündüz, gözetleme yapılacak alan, görüntü kalitesi, kayıt süresi gibi.
*Kaliteli bir çipe sahip kamera karlama, titreme yapmaz bu sebeple çipe dikkat edilmelir.
*Görüntü kalitesini belirleyen; kameranın çözünürlük ve lens değerleridir. Ip kamera teknolojisi sayesinde çok yüksek değerlere ulaşabilirsiniz.
*Kamera seçimi iş yeri, açık alan, ev vb. mekanlara göre farklılıklar gösterir. Daha fazla bilgi için güvenlik sistemleri hakkında bölümünü inceleyebilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemleri çok farklı kalitedeki ürünlerden oluşmaktadır. Bir kamera sistemi kurmak kadar uygun bir kamera sistemi ürünü seçmekte çok büyük öneme sahiptir. Önemli ve çok bilinen aynı zamanda çok kullanılan kamera güvenlik sistemi ürünleri Samsung, Panasonic, Bosch, GE, Honeywell, Acti, Siemens başta olmak üzere birçok kamera üreticisi söylemek mümkündür.